Nie da się ukryć, że wybierając się na kilkudniową wycieczkę na Pomorze należy zadbać także o odpowiedni nocleg. Wybór miejsc noclegowych jest ogromny, więc na pewno uda znaleźć się coś odpowiedniego dla siebie.

Cena kontra jakość

Niestety faktem pozostaje to, że w wyjazdach najdroższe są dwie rzeczy. Tak, dobrze się domyślasz. Chodzi oczywiście o wyżywienie i nocleg. O ile z tym pierwszym możesz negocjować ceny poprzez własne przygotowywanie posiłków, o tyle w przypadku miejsca noclegowego może być trudno o kompromis. Portale i agregaty zrzeszają setki i tysiące miejsc, w których możesz wynająć pokój, apartament, a często i całe mieszkanie do własnej dyspozycji. Rozstrzał cen jest naprawdę ogromny, podobnie jak umeblowanie i np. dostęp do łazienki w pokoju lub na zewnątrz. Warto podczas rezerwacji dokładnie przyjrzeć się danej ofercie, by po dotarciu na miejsce nie poczuć rozczarowania. Wtedy będzie już na pewno za późno na to by wybrać się w inne miejsce, skoro to będzie opłacone.

Szkolne Schroniska Młodzieżowe

W przypadku wycieczek szkolnych, czy większych grup znajomych ciekawym i wartym rozważenia pomysłem jest skorzystanie z oferty Szkolnych Schronisk Młodzieżowych. Nie oszukujmy się, z pewnością nie będzie tam warunków, jak w 5* hotelu, ale za niewielką opłatą będziesz mógł zregenerować siły, przekąsić coś, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać na ciekawe atrakcje, których w pomorskim nie brakuje. Miejsce noclegowe służy tylko i wyłącznie do spędzenia tam kilku godzin. Nikt nie będzie tam siedział całymi dniami, więc warunki nie muszą być bardzo luksusowe, jeśli nie jest się zbyt wymagającym odbiorcą.

Podróż każdego dnia

A może skusisz się na wycieczkę objazdową? Każdego dnia w innym mieście, tak, by poznać Pomorze jeszcze lepiej? Nie oszukujmy się, jest to logistycznie dość trudne do ogarnięcia i trzeba pełni sił, ale z drugiej strony… do odważnych świat należy. Trochę czasu poświęconego przed pozwoli Ci jeszcze lepiej poznać ten różnorodny region. Planowanie podróży by każdego dnia spać w innym hostelu jest możliwe i dzięki temu nie trzeba trafić czasu na dojazdy z i z powrotem do miejsca noclegowego. Hostele są teraz zadbanymi miejscami, zawsze przed wyjazdem można skusić się też na zobaczenie zdjęć w Internecie i poczytanie opinii na forach.