ZOO w Gdańsku to świetna propozycja dla osób w każdym wieku, które chcą aktywnie spędzić dzień. Teren jest tam rozległy, że niewątpliwie jest tam co robić.

Kontakt ze zwierzętami

Obcowanie ze zwierzętami jest bardzo ważne i przyjemne. Nie da się ukryć, że są przeciwnicy tego, by zwierzęta były trzymane w ZOO i innych zamkniętych miejscach. Ich życie powinno odbywać się na wolności. Niekiedy jednak z różnych przyczyn nie jest to możliwe i ich zamieszkanie w Ogrodzie Zoologicznym jest dla nich najlepszą opcją. Tak dzieje się np. w chwili znalezienia przez człowieka małej sarenki. Jeśli ludzie zaczną ją dotykać zostanie na niej ich zapach i mama już nie wróci po swoje maleństwo. Wtedy jedynym wyjściem jest zabranie małej sarenki, jelonka lub innego zwierzęcia, które nie może wrócić do natury do miejsca, gdzie będzie mogło dożyć końca swoich dni. W przeciwnym wypadku zwierzę może zemrzeć z głosu lub być zjedzone przez inne drapieżniki, a tego nikt dla niego nie chce.

Gdańskie ZOO

ZOO w Gdańsku zajmuje bardzo duży teren i na pewno na jego całkowite zwiedzenie warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Bilet jest dość drogi, więc tym bardziej warto skusić się na dokładne obejrzenie wszelkich miejsc. Nie ma sensu wejść tam tylko na chwilę. Odpoczynek na świeżym powietrzu, spędzenie czasu w rodzinnym gronie lub ze znajomymi jest niezwykle cenne. Codzienny pęd sprawia, że nie wszędzie uda się dotrzeć w tym zabieganym świecie. Warto więc wykorzystywać wszelkie chwile kiedy to można złapać oddech i odpocząć w takim przyjemnym miejscu. Gdańskie ZOO zajmuje duży teren i dzieci na własnych nóżkach mogą nie dać rady obejść wszystkiego. Dobrym pomysłem jest wtedy wzięcie dla nich wózka, którym mogłyby podróżować. Podczas wizyty w ZOO bezsprzecznie należy pamiętać o tym by nie wkładać rąk do klatek i nie dawać zwierzętom jedzenia, chyba, że jest napisane inaczej.

Przejazd kolejką po Ogrodzie Zoologicznym

Z racji dużej powierzchni gdańskiego ZOO do dyspozycji zwiedzających jest co jakiś czas kursująca kolejka. Przejazd nią jest dodatkowo płatny, jednak pozwala na sprawniejsze zobaczenie większego terenu. Po zakończeniu przejażdżki zawsze też można skusić się na przejście określonego terenu na własnych nogach, wrócenie do zwierząt, które najbardziej nas zainteresowały. Dzięki kolejce nie trzeba się tyle nachodzić, co jest ważną kwestią szczególnie w przypadku mniejszych dzieci. ZOO w Gdańsku to idealne miejsce na wspólne spędzenie tam wolnego, cieplejszego dnia. Dojazd autobusem jest możliwy, jednak nie pod sam Ogród Zoologiczny. W bliskiej okolicy znajduje się Wzgórze Pachołek, z którego roztacza się widok na panoramę miasta. Dobrym pomysłem jest więc połączenie obu tych miejsc. Wejście na wzgórze nie jest szczególnie męczące. Jest tam także bezpłatna wieża widokowa, na którą można się wspiąć, by mieć jeszcze lepszy widok na Gdańsk. Warto podczas planowania wycieczki mieć na uwadze oba miejsca, gdyż położone są naprawdę blisko siebie, więc szkoda byłoby przejść obok nich obojętnie. Gdańskie ZOO, wieża widokowa – wzgórze Pachołek znajdują się poza ścisłym centrum miasta. Dobrze jest podjechać tam samochodem lub komunikacją miejską, gdyż podróż z centrum miasta na własnych nogach może zająć dość sporo czasu, który można przeznaczyć na pobyt w tych miejscach.