Województwo pomorskie dla większości turystów kojarzyć się może przede wszystkim z Morzem Bałtyckim czy przepięknymi – choć często przeludnionymi przez nadmiar turystów – plażami. Jeżeli jednak nie w smak nam tłumy, a i chcielibyśmy zaznać innego rodzaju rozrywek i atrakcji – przedstawimy najciekawsze miejsca w województwie pomorskim, które warto zwiedzić.

Bursztynowy Szlak.

Bursztynowy Szlak to określenie na szlak handlowy, który swym zasięgiem sięgał Morza Bałtyckiego i krajów Morza Śródziemnego – a przy tym, przebiegał przez tereny obecnego pomorza. To właśnie tutaj możemy natrafić na wszystko, co związane jest z tym cennym kruszcem – łącznie z historią jego pozyskiwania, obróbką i doskonale zachowanymi zabytkami i przepięknymi okazami.

Warsztat Kaligraficzny cystersów.

Jeżeli chcesz poczuć się jak średniowieczny mnich, który mozolnie przepisywał księgi i okraszał je znamienitymi ozdobami – koniecznie zajrzyj do Warsztatu kaligraficznego cystersów, które znajduje się w Pelpinie. W miejscu tym będziesz miał niepowtarzalną okazję nie tylko do podziwiania wspaniałych eksponatów, lecz również spróbować swoich sił w trudnej sztuce kaligrafii.

Dom do góry nogami.

W Szymborku – w niewielkiej, acz malowniczej miejscowości – natrafić możemy na osobliwy budynek, określany domem do góry nogami. Jest to naturalnych rozmiarów dom, wyposażony w meble i sprzęty – charakterystyczną cechą tego budynku jest jednak to, że leży on na swoim dachu. W jego wnętrzu mamy niepowtarzalną okazję do rzucenia swoistego wyzwania naszemu błędnikowi i pospacerowania się po ścianach niczym superbohaterowie oszukujący prawa fizyki i grawitacji.