Wydawać się może, że województwo pomorskie to jedynie morze i przepiękne plaże. Region ten ma jednak o wiele więcej do zaoferowania – żeby jednak odkryć jego wszystkie perełki, trzeba się trochę naszukać. Niektóre miejsca i atrakcje zwyczajnie nie lądują na pierwszych stronach poradników turystycznych czy w zestawieniach najlepszych atrakcji – a szkoda, bo zdecydowanie powinno tak być.

Polskie Stonehenge.

Polacy nie gęsi, swój język mają – a i legendarne już Stonehenge również się znajdzie. Bowiem takim mianem często określane są kamienne kręgi, jakie znaleźć można w Odrach. W tym rezerwacie przyrody znajduje się aż 30 kurhanów oraz 12 kamiennych kręgów. Za sprawą badań archeologicznych ustalono, że kamienne kręgi są ściśle powiązane z plemieniem gotów, którzy przybyli w te tereny w okolicach I wieku naszej ery.

Trzebiatów.

Trzebiatów to niewielkie, gdyż liczące niespełna 10 tys. mieszkańców miasteczko, które jednak swym urokiem sprawia, że jest to miejsce szczególnie warte odwiedzenia i zwiedzania. W Trzebiatowie znaleźć możemy sporą ilość zachwycających zabytków, takich jak Ratusz Miejski, gotycki kościół czy basztę.

Dla fanów jaskiń.

Pomorze, a więc pierwsze, co nam przychodzi do głowy, to plaże i morze. W województwie tym możemy także natrafić na atrakcje, które umiejscowione są pod ziemią. Mowa tu o Grotach Mechowskich, które są pięknym pomnikiem przyrody, potrafiącym zachwycić swymi niepowtarzalnymi kształtami skalnymi. Jaskinia ta została odkryta w roku 1818 roku i już niespełna kilkadziesiąt lat później zaczęła pełnić funkcję turystyczną.