Jest jednym z najważniejszych miast, jakimi może się pochwalić Pomorze Środkowe, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Koszalin ma się czym pochwalić, a jego atrakcje sprawiają, iż pobyt w tym mieście na długo zapisuje się w pamięci zwiedzających. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas spaceru po tym mieście?

Koszalin przyciąga bliskością Bałtyku oraz malowniczą scenerią Równiny Białogardzkiej, a taka lokalizacja sprawia, iż chętnych na wypoczynek w jego rejonie nie brakuje. Wycieczki po tym mieście cieszą się też bardzo dużą popularnością wśród miłośników historii, dla których Koszalin jest przede wszystkim jednym z tych grodów, które zaczęły się rozwijać w czasach piastowskich. Swego czasu Koszalin był mocno związany z księstwem zachodniopomorskim, a od XVI wieku należał do pomorskich książąt z rodu Gryfitów. Od tej pory Koszalin dzielił losy Pomorza Zachodniego, stając się jednym z ważniejszych miast na jego terenie.

Współczesny Koszalin jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i akademickim, na terenie którego nowoczesne budowle łączą się z cennymi zabytkami. Najstarszą budowlą na terenie tego miasta jest katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, której historia zaczyna się w XIV stuleciu. Ta gotycka świątynia zachwyca swoimi rozmiarami oraz licznymi kaplicami, które dobudowano w XVII i XVIII stuleciu. W trakcie zwiedzania Koszalina warto też odwiedzić gotycką kaplicę św. Gertrudy oraz średniowieczną kamienicę mieszczańską, która obecnie służy jako Pałac Ślubów. W Koszalinie zachowały się też pozostałości dawnych murów miejskich z przełomu XIII i XIV stulecia oraz Dom Kata, będący cennym zabytkiem z XV wieku. Wszystkie te atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających, mogą też sprawić, że wizyta w tym mieście na długo zapisze się w ich pamięci.