Szukasz ciekawych miejsc do zwiedzania samodzielnie i z pociechą? Świetnie trafiłeś. Twierdza Wisłoujście w Gdańsku to lokalizacja idealna dla osób w różnym wieku.

Spotkanie z historią

Nie da się ukryć, że Gdańsk jako stolica województwa pomorskiego ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom i zwiedzającym. Różnorodność atrakcji jest tak duża, że można tutaj bardzo miło spędzić czas. Jednym z miejsc wartych uwagi jest przedstawiana Twierdza Wisłoujście, gdzie historia miesza się z nowoczesnością. Choć dojazd tam może być utrudniony przez komunikację miejską, o tyle z dotarciem szkolnym autobusem czy samochodem nie ma żadnego problemu. Zwiedzanie może odbywać się w sposób indywidualny lub zorganizowany. Niezależnie od tego, którą z ,,metod” wybierzecie, będzie to super aktywnie spędzony czas na spacerach. Nie zabraknie także warstwy historycznej, wszak Twierdza Wisłoujście to miejsce, które wiele pamięta.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Oczywiście jeżeli masz czas i parę złotych więcej, warto skusić się na zwiedzanie Twierdzy Wisłoujście z przewodnikiem. Pełen pasji zabierze Was w podróż od historii po współczesność. Przejdziemy zabytkowymi pomieszczeniami, gdzie kiedyś przebywało wojsko, zobaczymy dawną armatę, a przy odrobinie szczęścia nawet uda się zaprezentować jej mechanizm. Nie możemy zapomnieć także o mini punkcie widokowym, z którego rozpościera się piękna panorama okolicy. Warto zaplanować wizytę z wyprzedzeniem oraz poświęcić na nią ok. 1-2 h w zależności od zainteresowania tematem. Choć twierdza znajduje się poza ścisłym centrum miasta, żal byłoby nie wpisać ją na listę miejsc wartych odwiedzenia w Gdańsku. Warto pamiętać o niej podczas wyjazdu do tego miasta, gdyż jest naprawdę warta zwiedzenia.

Odwiedź niedaleko znajdujące się Westerplatte

A skoro już mowa o miejscach wartych uwagi, niedaleko znajduje się miejsce upamiętniające waleczne walki na Westerplatte. Warto odwiedzić nawet wczesną, czy wieczorową porą. Podumać chwilę przy grobach poległych, zobaczyć pamiątkowy pomnik upamiętniający heroizm i oddanie walczących. Przespacerować się i choć pozornie to miejsce nie świeci neonami, niesie za sobą o wiele większą wartość. Pamięć o tych, którzy walczyli, nie zastanawiając się, jakie korzyści przyniesie to im samym. Nie ma tam żadnych makabrycznych elementów, więc miejsce może być odwiedzane także przez dzieci w wieku szkolnym. Warto jednak wcześniej uświadomić je na temat tego dokąd się wybierają.