Koniec sezonu turystycznego to dla wielu okres poszukiwania nowej pracy. Na Pomorzu jej nie brakuje, ale jeśli chcesz uniknąć długiego procesu rekrutacji, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

W jakich branżach znajdziesz pracę najszybciej na Pomorzu?

Ogłoszenia o pracę dostępne na stronie https://www.gowork.pl/praca/wejherowo;l wyraźnie wskazują, że Pomorze zmaga się z trudnościami w znalezieniu pracowników w sektorze państwowym, specjalistów od zarządzania, programistów oraz prywatnych inwestorów. Pozostawia jednak miejsce dla pracowników fizycznych w różnych sektorach gospodarki niewymagających specjalistycznych umiejętności. Poniżej prezentujemy 5 zawodów, w których pracę znajdziesz „od ręki”.

Praca w sektorze państwowym

W sektorze państwowym możesz liczyć na stabilne zatrudnienie, szanse rozwoju i terminowe wypłaty. Trudno jednak oczekiwać, zwłaszcza na początku kariery, wysokich zarobków. Jeśli wyżej cenisz wymienione plusy niż wysokie zarobki, zainteresuj się poniższymi ofertami.

Nauczyciel/pedagog

Na Pomorzu, jak i w całym kraju, widoczny jest niedobór nauczycieli, pedagogów i psychologów na każdym etapie nauczania. Oferowane stawki to około 3 tys. zł, co stanowi najniższą krajową. Pracę znajdą między innymi nauczyciele geografii, religii, pedagodzy specjalni i nauczyciele w przedszkolu.

Służby mundurowe – policjanci i inni

Praca na Pomorzu dostępna jest również dla osób chcących zasilić szeregi służb mundurowych, w tym Policji, Służb Więziennych oraz wojska. Wojsko Polskie potrzebuje nie tylko specjalistów i żołnierzy, ale również referentów. Zarobki są nieco wyższe niż w wypadku nauczycieli. Strażnik więzienny może zarobić nawet ponad 4300 zł miesięcznie brutto. Kandydaci mogą zgłaszać się bezpośrednio w jednostkach.

Asystent w sekcji higieny pracy w Sanepidzie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje asystentów na różnych szczeblach w sekcji higieny pracy. Osoby o kierunkowym wykształceniu z pewnością zostaną przyjęte z otwartymi ramionami.

Praca w sektorze publicznym

Osoby szukające pracy w sektorze publicznym mogą liczyć na jeszcze większy wybór ofert i większe wynagrodzenie na początkowym etapie pracy. Na przykład kucharz w Tawernie może zarobić około 4600 zł brutto, a monter instalacji sanitarnych nawet do 5000 tys. zł. Poniżej przedstawiamy dwa zawody, na które zgłaszane jest największe zapotrzebowanie.

Mechanik

Zarówno osoby początkujące, jak i z doświadczeniem zawodowym znajdą pracę jako mechanicy samochodowi. Potrzebni są profesjonaliści i ich pomocnicy. W warsztatach samochodowych o pracę mogą pytać również elektrycy i osoby o węższej specjalizacji.

Pracownicy branży budowlanej

O pracę nietrudno również w branży budowlanej. Nieustannie potrzebni są pracownicy do prac ogólnobudowlanych i wykończeniowych. Docenieni zostaną hydraulicy i operatorzy sprzętu ciężkiego, wymagającego dodatkowych uprawnień.

Znajdź pracę na Pomorzu!

Wymienione zawody to nie jedyne, które zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników. Na portalu gowork.pl widzieliśmy oferty wszelkich branż, zarówno dla pracowników biurowych, jak i fizycznych, z dodatkowymi uprawnieniami, jak i bez. Pracę znajdą osoby z wyższym wykształceniem oraz średnim i zawodowym. Koniecznie zapoznajcie się z tymi ofertami i walczcie z inflacją znajdując zatrudnienie w firmie oferującej godziwe wynagrodzenie.