Praktycznie prawie każda młoda para marzy o tym, by mieć romantyczną sesję ślubną. Taka sesja może się odbyć na przykład w plenerze — nad morzem o zachodzie słońca lub w innych pięknych miejscach. Nie każdy fotograf specjalizuje się w fotografii ślubnej. Dla profesjonalnego fotografa ślubnego, który do swojej pracy podchodzi z pasją, oczywiste są fotograficzne potrzeby młodej pary.  Dobry fotograf doskonale wie, że fotografie ślubne są wspaniałą pamiątką na wiele lat. Dlatego stara się wykonać piękne zdjęcia ślubne. Dowiedz się, dlaczego w dobie smartfonów nadal ważny jest fotograf ślubny — Gdańsk zaprasza na wyjątkowe sesje ślubne.

1. Jaka powinna być nowoczesna sesja ślubna?

2. Dlaczego sesja ślubna powinna być ustalana ze sporym wyprzedzeniem?

Współczesna fotografia ślubna odchodzi od zdjęć robionych w studio, ze sztucznym tłem.  Fotograf ślubny z pewnością zaproponuje najpierw sesję próbną (może to być też sesja narzeczeńska), reportaż ślubny (kościół lub Urząd Stanu Cywilnego, a także sala weselna) oraz plener ślubny. Sesja ślubna w Gdańsku może odbywać się w miejscach wybranych przez młodą parę. Może to być na przykład plaża, Park Oliwski, Stare Miasto, okolice Gdańsk — Gdynia, a także inne przestrzenie znane ze swej urody w Trójmieście. Przykładowe sesje ze ślubu i wesela możesz zobaczyć na stronie www.ledzinski.pl.

Jaka powinna być nowoczesna sesja ślubna?

Wielu fotografów ślubnych uważa, że sesja plenerowa wcale nie musi mieć miejsca w dniu ślubu. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że uroczystości ślubne i weselne mogą powodować dość nerwową atmosferę. Chodzi o to, że każdy chce, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Tymczasem czasu trwania sesji aż tak co do minuty nie da się przewidzieć.

Jeśli ma to być prawdziwa artystyczna fotografia ślubna, warto jej poświęcić więcej czasu. Lepiej jest to zrobić po weselu, by suknia ślubna nie została zabrudzona w czasie pozowania do zdjęć. Sesje plenerowe mogą przecież odbywać się na łonie natury, gdzie łatwo można  uszkodzić strój ślubny. Profesjonalna fotografia ślubna powinna być naturalna (bez sztucznych sytuacji na zdjęciach).

Dlaczego sesja ślubna powinna być ustalana ze sporym wyprzedzeniem?

Dobry fotograf ślubny ma dużo zleceń. Dlatego trzeba umawiać się z fotografem ślubnym zdecydowanie wcześniej. Terminarz można sprawdzić, kontaktując się z fotografem, ale nie wolno zostawiać tego na ostatnią chwilę. Chodzi o to, by wymarzoną sesję ślubną wykonał fotogram, którego portfolio przypadło do gustu młodej parze. Zdjęcia są robione profesjonalnym sprzętem — takiego efektu nie da się osiągnąć, robiąc foto ślubne smartfonem.