Sopot, wchodzący w skład Trójmiasta, jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w naszym kraju. Znajdują się tu niezwykle urokliwe plaże – zarówno te mniej, jak i bardziej oblegane –, kurorty nadmorskie, uzdrowiska czy ciekawe atrakcje i zabytki, które koniecznie warto zwiedzić.

Molo Imienia Jana Pawła II.

Istną wizytówką Sopotu jest powstałe w latach 30 ubiegłego wieku drewniane molo, które rozciąga się na długości ponad 511 metrów, co sprawia, że jest to najdłuższe molo nad całym Bałtykiem. Pod względem Europejskim – jest to jedyna tego rodzaju konstrukcja w pełni drewniana o tak imponującej długości.

Latarnia Morska.

Ciekawym zabytkiem wartym zwiedzenia jest latarnia morska, która powstała na początku ubiegłego wieku. Jej budowa trwała od roku 1903 do 1904. Cała wieża mierzy sobie aż 30 metrów wysokości. Formalnie, nie jest to już latarnia morska, a jedynie wieża widokowa – wynika to z faktu, że jej światło ma zasięg zaledwie 7 mil morskich.

Grodzisko z VIII wieku.

Zrekonstruowane grodzisko – które datuje się na VIII wiek – to miejsce idealne dla wszystkich entuzjastów historii czy okolicznościowych wydarzeń, takich jak inscenizacje. Pierwsze badania archeologiczne zostały przeprowadzone już w 1885 roku, jednak faktyczne badania miały miejsce dopiero w latach 1961 – 1966.

Opera leśna.

Pochodząca z 1909 roku opera stanowi obecnie istne centrum kulturowe całego miasta. To właśnie tutaj corocznie organizowany jest festiwal muzyczny Sopot Open Festiwal. Przez lata opera ta jednak przechodziła liczne przebudowy i remonty – z czego najważniejszy miał miejsce w latach 2010 – 2012.