Sopot jest jednym z najsłynniejszych miast w Polsce oraz ważnym punktem dla tych, którym marzą się niezapomniane wczasy nad polskim morzem. Sopot ma wiele uroku, a dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że zaplanowanie dłuższego wypoczynku na terenie tego miasta nie stanowi większego problemu. A jakie trakcje przyciągają tu turystów z całej Polski? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym nadmorskim mieście?

Miasto radości.

Sopot to wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje, dzięki którym wypoczynek w tym miejscu każdemu z nas sprawi wiele radości. Wspaniale prezentuje się tutejsza zabudowa, pochodząca głównie z początków XX wieku. To właśnie w tym okresie Sopot zyskał prawa miejskie, a tutejsze obiekty kąpielowe stały się miejscami jeszcze chętniej odwiedzanymi przez kuracjuszy. O tym, że w miejscu tym człowiek pojawiał się znacznie wcześniej, przypomina nam wczesnośredniowieczne grodzisko. Jest ono jedną z tych atrakcji turystycznych, którym miłośnicy historii bardzo chętnie poświęcają swój czas. Ciekawym zabytkiem jest też dworek Kajetana Sierakowskiego, służący obecnie jako siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Drewniane Łazienki Południowe, drewniane molo, po którym tak chętnie spacerują kuracjusze oraz dawna Karczma Sopocka – oto zabytki, które cieszą się wielkim powodzeniem. Warto też pospacerować po słynnym deptaku, znanym doskonale jako „Monciak”. To miejsce tętniące życiem, znane z takich ciekawostek, jak Krzywy Dom oraz kościół św. Jerzego.

Molo.

Jeżeli o Sopocie mowa, to nie sposób nie wspomnieć o znajdującym się w tym mieście rozsławionym molo, które jest najdłuższym nad całym Morzem Bałtyckim. Liczy sobie ponad 511 metrów długości!