Jest jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem, a wczasy na jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Sopot przyciąga, a liczne atrakcje i piękne widoki sprawiają, że nuda nikomu tutaj nie zagrozi. W jaki sposób można spędzić wolny czas w tym mieście?

Spacerkiem po mieście

Sopot ma się czym pochwalić, a na jego terenie nie brak charakterystycznych obiektów. Jednym z nich jest Krzywy Domek, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów przy słynnym „Monciaku”.

Zachwyt wzbudza też Plac Zdrojowy, przy którym wznosi się sopocka latarnia morska. Rozciąga się z niej piękny widok na centrum kurortu oraz na molo i pobliskie plaże. W czasie zwiedzania Sopotu warto odwiedzić też Operę Leśną, znaną z organizacji wielu ważnych koncertów oraz wydarzeń kulturalnych.

Spacerkiem po Molo

Molo to jeden z symboli Sopotu, którego w trakcie wycieczki po Trójmieście nie można pominąć. Molo im. Jana Pawła II, zbudowane z drewna, liczy sobie ponad 500 metrów długości. Kto zdecyduje się na taki spacer, ten będzie mógł pooddychać morskim powietrzem oraz spojrzeć na zabudowę kurortu z wyjątkowej perspektywy.

Dodatkową atrakcją są wycieczkowe rejsy, które zaczynają się przy molo. Kto zdecyduje się na taką przygodę, ten będzie mógł poznać Zatokę Gdańską i nacieszyć się relaksem w wyjątkowej scenerii.

Sopot dla aktywnych

Spacery po promenadzie, aktywny wypoczynek nad wodą – oto podstawowa oferta, z jakiej mogą skorzystać osoby spędzające wczasy w Sopocie. Dla tych, którzy lubią długie wędrówki, nie lada gratką mogą się okazać wycieczki po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Piękne widoki, leśne ścieżki oraz świeże powietrze – oto czynniki, dzięki którym spacery po tej części Trójmiasta każdemu z nas przyniosą wiele korzyści.

Sopot ma się czym pochwalić, a wczasy w tym miejscu będą dla każdego z nas ciekawą propozycją. Tu nuda nikomu nie zagrozi, a liczne atrakcje sprawią, iż wypoczynek na terenie tego miasta na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.