Parking w pobliżu Dworca Głównego w Gdańsku to doskonała opcja dla tych, którzy muszą kontynuować podróż koleją. To także jeden z punktów, z których chętnie korzystają zmotoryzowane osoby, wybierające się na gdańską starówkę – w końcu jeśli chodzi o Dworzec Kolejowy Gdańsk, parking mieści się naprawdę atrakcyjnej okolicy, co ułatwi Ci zwiedzanie stolicy Pomorza.

Strefa Płatnego Parkowania w Trójmieście

Aktualnie w Trójmieście obowiązuje aż 11 stref w którym musisz uiścić opłatę za postój samochodu. Zostały one oznaczone różnymi kolorami, a w każdej z nich obwiązują nieco inne stawki. Jak wygląda ten podział?

  • Kolor czerwony to pobór opłat odbywa się codziennie (w tym we wszystkie dni świąteczne) w godz. 9:00-20:00.
  • Kolor niebieski to pobór opłat od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00 – 17:00.
  • Kolor zielony oznacza sektory Strefy Płatnego Parkowania, w których opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00–15:00.

Podziemny parking strzeżony jako dobra alternatywa

Jeśli chcesz zostawić auto na postoju na dłużej i szukasz rozwiązania z dodatkową ochroną, w Gdańsku działa kilka strzeżonych parkingów, na których Twój samochód będzie czekał w nienaruszonym stanie. Jednym z takich miejsc jest Dworzec Kolejowy Gdańsk. Parking w jego pobliżu to dobry punkt początkowy zwiedzania gdańskiej starówki. Dworzec PKP oddalony jest od niej tylko o kilka minut spaceru!

Takie strzeżone parkingi to szereg udogodnień, dzięki którym opłaty uiścisz szybko i zyskasz najwyższa gwarancję bezpieczeństwa pojazdu. Przykładowo firma Interparking, działająca również na Pomorzu udostępnia swoje obiekty przez całą dobę i pozwala na szybkie płatności w nowoczesnych kasach automatycznych. Parking podziemny jest także zintegrowany z przystankami autobusowymi czy tramwajowymi wokół PKP.

Całodobowy zadaszony parking w Gdańsku to koszt ok. 20 zł za cały dzień. Z kolei twoja swoboda i komfort psychiczny w trakcie wycieczki na Pomorzu będą bezcenne!