Wakacje nad Bałtykiem to nie tylko beztroskie wylegiwanie się na tamtejszych, licznych plażach – choć nie ma co ukrywać, że większość turystów właśnie tego pragnie. Dla tych, którzy planują spędzić wolny czas w nieco inny sposób – ruszamy z pomocą. Miłośnicy zabytków, historii czy po prostu pięknych miejsc będą zachwyceni. Co więc warto zwiedzić?

Trzebiatów.

Trzebiatów jest jednym z ciekawszych miast nad Bałtykiem, które – pomimo niewielkich rozmiarów – może nas zaskoczyć ogromną ilością zabytków. Trzebiatów leży nad rzeką Regą, a jego historia sięga czasów średniowiecza. O długich dziejach miasta przypomina nam dziś wiele cennych perełek architektury, w których gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje kościół pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, pochodzący z XIV wieku. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po mieście?

Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po mieście?

Zwiedzanie Trzebiatowa nie może się też obejść bez wizyty w ratuszu miejskim, który swą obecną formę zawdzięcza przebudowie z XVIII stulecia. Nie lada gratką jest też Baszta Kaszana (Prochowa) oraz XIII-wieczna kaplica św. Ducha, obecnie wykorzystywana przez miejscowych prawosławnych. Pałac Trzebiatów, dziś służący jako ośrodek kultury i lokalne muzeum, Park Edukacji i Rekreacji Mandragora oraz Park Rozrywki Poligon ze strzelnicą i torem off-road to kolejne atrakcje, dzięki którym Trzebiatów dla wielu osób stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. A że tanie noclegi w rejonie tego miasta można znaleźć bez problemów, rosnące zainteresowanie pobytem w tym miejscu nie powinno już nikogo dziwić.