Kiedy wiosna wydaje się w pełni, długi weekend majowy jest doskonałą okazją, aby choć na kilka dni wyjechać z miasta i cieszyć się przyrodą. Poza tym każdy moment jest dobry, aby nauczyć najmłodszych członków rodziny obcowania z naturą i docenianie jej piękna. Które miejsca w Polsce warto odwiedzić i jak się najlepiej zorganizować? Oto kilka propozycji!

Kierunek 1: Kaszuby

Jeśli nie dysponujesz własnym samochodem, pierwszym krokiem przy planowaniu majówki będzie wypożyczenie auta. To pozwoli ci na pełną swobodę podróży i niezależność – gdy np. nagle zechcesz zmienić plany. Jeśli marzy ci się chwila odpoczynku w otoczeniu natury, wybierz Kaszuby! W regionie dostępna jest szeroka oferta majówkowa także dla rodzin z dziećmi, jak choćby rozbudowana sieć malowniczych tras rowerowych, przystani nad jeziorami czy wypożyczalnie kajaków.

Jeśli zajrzysz z rodziną w te okolice, nie zapomnijcie o Kaszubskim Parku Miniatury czy choćby farmie struci w Garczynie. Wiejski klimat kaszubskich wsi z pewnością sprawi, że wypoczniecie, spędzicie wspólnie czas i nabierzecie sił na kolejne wyzwania.

Kierunek 2: Bałtyk przed sezonem

Wycieczka nad morze z dzieckiem zanim zjadą tam tłumy to doskonały pomysł. Choć pogoda może być w maju jeszcze kapryśna, nadmorski klimat z pewnością to zrekompensuje. Spacery i zabawy na plaży wystarczą, aby skutecznie odetchnąć od miejskiego zgiełku. Poza tym majówka nad polskim morzem to spora oszczędność.

Jeśli zechcecie zajrzeć do nadmorskich miejscowości, Gdańsk, Kołobrzeg czy Międzyzdroje to tylko niektóre z najpopularniejszych.

Kierunek 3: Majówka na szlaku

Jedną z pierwszych myśli o majówce jest pomysł na wyjazd w góry.  Nawet jeśli podróżujesz z młodszymi dziećmi, wybór tras masz naprawdę szeroki:

  • Bieszczady,
  • Beskidy,
  • Tatry,
  • Góry Świętokrzyskie,
  • Karkonosze,
  • Pieniny,
  • Gorce,
  • Góry Sowie czy Stołowe.

Dzieci w wieku przedszkolnym bez wątpienia poradzą sobie na łatwiejszych szlakach. Starsza młodzież z pewnością będzie żądna widoków z wyższych patii gór.