Kamienna Góra jest jedną z najciekawszych dzielnic, jakimi może się pochwalić współczesna Gdynia. Kamienna Góra to ciekawy punkt w programie wycieczki po tym mieście – szczególnie dla tych turystów, którzy chcą się nacieszyć piękną zabudową willową oraz wspaniałymi widokami na Zatokę Gdańską. Co warto wiedzieć na temat Kamiennej Góry? Dlaczego ta część miasta może stać się tak ciekawym miejscem na krajoznawczy spacer?

Kamienna Góra w Gdyni.

Kamienna Góra to dzielnica, która może pochwalić się interesującą przeszłością. Wiadomo, że ta wieś, podobnie jak sąsiadująca z nią Gdynia, należała dawniej do klasztoru Kartuzów. W czasie zaborów zaczęło się tu rozwijać osadnictwo pruskie, choć największy wpływ na rozwój Kamiennej Góry i jej współczesny charakter miała budowa portu w Gdyni i dynamiczny rozwój tego miasta. Dowodem na to jest ogromna kolekcja modernistycznych willi, które wzniesiono na terenie Kamiennej Góry w okresie międzywojennym. Dziś są one wspaniałymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi, które można podziwiać m. in. w trakcie wycieczki Szlakiem Gdańskiej Moderny. Wielką atrakcją jest też znajdujący się na terenie tej dzielnicy punkt widokowy, z którego można podziwiać nie tylko panoramę współczesnej Gdyni, ale i potężny port rozległą Zatokę Gdańską. Widok ten może oczarować każdego, nic więc dziwnego, że punkt widokowy na Kamiennej Górze cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Trójmiasto.

Wizytując w Gdyni, koniecznie odwiedźmy pozostałe miasta w Trójmieście – a więc Gdańsk oraz Sopot. Odległość między nimi jest doprawdy niewielka, a podróż możliwa choćby komunikacją miejską, autobusami lub pociągami. A zdecydowanie warto, bowiem ilość zabytków czy atrakcji jest doprawdy ogromna. Jedyną przeszkodzą może być jedynie czas, którego zwyczajnie nam zabraknie.